Kachní stehýnko se švestkami recept kouzlokoreni.cz

Kachní stehýnko se švestkami

Kachní stehýnko se švestkami recept kouzlokoreni.cz

 

Ingredience:

4 kachní stehna
80 g sušených švestek
4 stonky zeleného chřestu
1 cibule
1 dcl. bílého vína
2 jablka
40 g másla
2 lžíce cukru

 

Použité koření:
1 lžíce Provensálského koření
1 lžička sušeného česneku plátky
1 lžíce cibule sušené plátky extra

 

Polenta s ořechy
200 g polenty (zakoupíte u nás v koloniálu)
1 litr vody
30 g másla
50 ml smetany 30%
1 lžíce Vlašských ořechů
sůl himalájská růžová

 

Použité koření polenta:
česnek mletý 

 

Postup přípravy:

Kachní stehna opláchneme a důkladně osušíme a osolíme ze všech stran růžovou himalájskou solí, kterou zakoupíte v našem koloniálu. Posypeme Provensálským kořením a necháme alespoň 1 hodinu odpočinout. Na dno pekáče položíme plátky cibule, zakápneme olivovým olejem a na stehýnka položíme plátky česneku. Práci si můžete zjednodušit použitím sušených plátků česneku i cibule, navíc se tím také vyhnete případné štiplavosti. Do pekáče klademe dále sušené švestky, přilijeme víno, přiklopíme a dáme do trouby nahřáté na 210°C. Pečeme asi 2 hodiny podle velikosti stehen. 

 

Příloha:
Od chřestu odlomíme spodní dřevnaté části a šikmo nakrájíme asi na 4 až 6 částí. Když se pokusíte chřest rozlomit co nejvíce ve spodní části, tak vždycky praskne tam, kde končí dřevnatá část. Chřest zalijeme vroucí vodou a necháme asi 1 minutu odstát a vyndáme z horké vody. V pánvi nahřejeme olej. Přidáme na šestiny pokrájená jablka promíchaná s cukrem a za občasného promíchání je necháme zkaramelizovat. Přidáme spařený pokrájený chřest, zalijeme vínem a necháme krátce podusit aby se odpařil alkohol a chřest příliš nezměkl.

 

Postup přípravy polenty:
Na pánvi rozpustíme máslo a zvolna v něm opečeme nadrcené ořechy. V rendlíku přivedeme k varu osolenou vodu, postupně do ní  vmícháme krupici a za stálého míchání uvaříme doměkka. Nakonec vmícháme česnek, smetanu, opečené ořechy a za občasného
míchání ještě krátce provaříme. Lžičkami tvarujeme malé noky. Místo polenty se pro tento recept perfektně hodí také kuskus nebo bulgur, které také nakoupíte v našem koloniálu.